15. februar 2015

Bučini grižljajčki

Sezona buč je jeseni, to pa je že zdavnaj mimo. Ampak dandanes se tako ali tako da dobiti vse skozi celo leto. In tako mi je mama prinesla s trgovine kos hokaido buče. "No, pa boš lahko skuhala bučino juho"" mi je rekla. Bučino juho bom skuhala kdaj drugič, tokrat sem si zaželela nekaj posebnega. Nekaj časa sem razmišljala, v glavi oblikovala raznorazne recepte, nato pa sem se odpravila v kuhinjo in čez nekaj časa prišla z bučinimi grižljajčki. Zakaj grižljajčki? Ker so veliki ravno za en grižljaj :) Vsem se je zdel okus ekstra zanimiv, vendar ko sem povedala glavno sestavino, se je marsikateri namrščil in raje segel po londonskih rezinah (o njih mogoče kdaj drugič). Kljub temu se mi zdi to odlična sladica in se že komaj veselim, da sama vsadim buče in jeseni ustvarjam sladice iz njih :)






Sestavine:


- 20 dag masla

- 15 dag moke
- 2 žlici sladkorja
- 4 žlice ledeno mrzle vode
- ščepec soli
- približno 600 g buče
- 2 jajci
- 2,5 dcl agavinega sirupa (lahko nadomestite z medom)
- 1 žlička cimeta
- 1,5 dcl stepene smetane



Postopek:

Olupljeno bučo, kateri smo odstranili koščice, zrežemo na manjše kose in jo damo v vrelo vodo, kjer jo kuhamo 15 minut. Ko je skuhana jo odcedimo in z paličnim mešalnikom zmiksamo. da dobimo bučin pire, ter ga ohladimo do mrzlega. 
Maslo, moko, sladkor, ledeno mrzlo vodo in ščepec soli zmešamo, da dobimo testo. Za pol ure ga postavimo v hladilnik. 
Jajci stepemo skupaj z agavinim sirupom. Dodamo bučin pire in žličko cimeta. Ko so sestavine dobro premešane, na rahlo vmešamo še sladko smetano in nadev za bučine grižljajčke je narejen.
Testo vzamemo iz hladilnika in ga razvaljčkamo. Naredimo poljubno velike kroge, lahko kar z kozarcem, in iz njih oblikujemo mini košarice. Lahko naredimo tudi košarice v obliki rožic, srčkov,... Jaz sem naredila kroge, velike 5 cm in sem ji postavila v namaščen pekač za mafine, da se mi košarice niso razvlekle in, da mi nadev ni stekel ven. Košarice do roba napolnimo z bučinim nadevom in postavimo v pečico, segreto na 180°, kjer jih pečemo približno 20 minut. 




2 komentarja:

  1. Jaz sem delala bučkine mafine, sicer so se bučke kar dosti okušale, ampak meni so bili vseeno všeč, pa še zdravi so bili :)

    OdgovoriIzbriši
    Odgovori
    1. Ja bučkine mafine sem tudi jaz že delala in sem bila navdušena nad njimi :) Bučke so res zakon stvar :)

      Izbriši